7 Mart 2013 Perşembe

Son havadis.Hayat işte..Sen sanırsın ki sana bağlı akışı.Düzenleyebilirim tüm zamanları,anları.
Oysa hayata daha doğrusu yaşamak öyle bir şey ki akışı ile seni düzenleyen o dur.
Sadece teslim olup zamanın, o anın geçmesini beklemek bazen en doğrusudur..Kıvrılıp bir köşeye susarak ağlayan çocuklara gibi.

Çok mu melankolik bir başlangıç.Ama hayat şen bir kahkaha değil ki, belki biraz tebessüm.
Yok hayır depresyonlarda değilim..Yeni hafta ki eskimeye yüz tutmuşken yazıyor olmak ayrıca ayıp oluyor ama, gayet güzel geçiyor.İlk defa hatta bu kadar özenle menülerimi listeye uygun hazır hale getiriyorum. Ama benim uygun hale getiremediğim yaşamın diğer parçaları ile de uyumlu bir şekilde yaşamaya ve zamanın akmasını izlemeye devam ediyorum.

Güneşli günler soğukta olsa fazla olunca dışarı çıkıp sahil boyunca yürümek imkanı artıyor.Dolayısıyla yürüyüşler iyi geliyor..İnsan denize bakarken sessizce suya mı döküyor içini acaba?
Bu süreç yani hem kilo vermek hem de beslenme düzenimi sağlıklı bir şekilde düzenlemek süreci çok keyifli ve öğretici geçiyor.Şunu fark ettim ki artık aklım dışarda misler gibi kokular salarak davet eden o aşifte yağlı salçalı yiyeceklerde kalmıyor.Hatta pazar günü serbes gün olması hasebiyle ailecek bir yemek programı yaptık.Lakin bendeniz eskiden yediğim( pide yahu) miktarın yarısı yediğimde gerçekten şişmiş hatta fazlaaaaaaaaaaaa gelmiş durumdaydım.Demek ki değişimler sanıldığı gibi öyle depremlerle felan olmuyor çoğunlukla..Sessizce akan damlaların kayalara verdiği şekilleri düşünsenize.Şu bir buçuk ayşık süreçte sandığımın aksine çok şey değişmeye başlamış.
Tercihlerim, arzularım yeni şekiller almaya başlamış.
Tepkilerim keza öyle..
İnsan bir günde değişmiyormuş ama bir gün değişiyormuş.:)
Velhasıl olması gerektiği gibi oluyor herşey..Olana razı olmayı öğrenmek mesele..Bir de o rıza halinde uyuşup kalmamayı:)
Az yağlı bolca sebzeli ve de illaki proteinli menüleri ile bu haftayı sevdim.Özellikle böyle kahvaltısı güzel olan her günü sevebilirim.:)

Not.
Sevgili Asmer, yazmana sevindim.
Evet karşından yansıma almak güzel..Tabi ki yazmak bunun için mi ayrı mesele ama özünde herkes görülmek ister..Siz ve diğer buraua yolu uğrayan arkadaşlar yazın lütfen.Sandığınızdan daha çok şey yapmış oluyorsunuz:)
Sevgiler..

2 yorum:

 1. Hoşgeldiiniiiizz
  Ve ne güzel bir yazıyla geldiniz

  İnsan bir günde değişmiyormuş ama bir gün değişiyormuş.:)
  Ne kadr haklıısnız..:)

  Hadi bakalım tekrar merhaba..:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Asıl siz hoş gelmişsiniz:)
   Estağfurullah bir güzellik varsa bizden değil.

   Hep buralarda olun inşaallah.
   :)
   SEvgiler

   Sil